tým Elenka-Peugeot ecoRally: foto Žena v autě.cz

Dámský tým Elenka-Peugeot ecoRally

29. 5. 2023

Náš magazín věří v sílu žen. I proto s průvodcem světem elektromobility pro ženy, projektem ELenka.cz, podporujeme dámskou posádku v šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. Posádka Elenka-Peugeot ecoRally s řidičkou Lucií Kudrnovskou a navigátorkou Monikou Homolovou obsadila ve svém prvním závodě II. Futures Contproduct Classic Rally Morava v modelu Peugeot e-208 14. místo a 11. místo ve spotřebě.

Jak závod II. Futures Contproduct Classic Rally Morava probíhal

V pátek 12. května večer odstartoval náročnou noční etapou, ve které posádky čekala 148 kilometrů dlouhá trasa. Ta vedla především lesem, na jejich cestu tedy dohlíželo několik srnek, zajíců, a dokonce i lišek. I přesto ale všechny posádky před půlnocí dorazily v pořádku do cíle.

Snimek-obrazovky-2023-05-24-v-15.33.59
foto Lucie Kudrnovská

V sobotu ráno na závodníky čekala ještě náročnější, 268 kilometrů dlouhá trasa a strávili tak téměř 6 hodin v kuse ve svých elektrických autech.

Na tuto etapu závodu vyrážela posádka Lucie Kudrnovské v modelu Peugeot e-208 s baterií nabitou na 99 %. V cíli ukazoval palubní počítač modelu e-208 dojezd ještě 82 kilometrů.

Výrobcem stanovený dojezd (362 km dle WLTP) tedy odpovídá reálnému dojezdu na jedno nabití.

foto01
týmy Peugeot na ecoRally 2023: foto Peugeot

Týmy Peugeot se i s touto výzvou popraly a posádka bílého Peugeotu Kryštof Hájek a Nikola Hájková vybojovali 3. místo, Petr Vomáčka s Martinou Vomáčkovou skončili s modrým Peugeotem na krásném 7. místě.

Dámská posádka Lucie Kudrnovská a Monika Homolová (jako jediná dámská posádka) obsadila s červeným Peugeotem e-208 14. místo.

Značka Peugeot se tak umístila na 3. místě v poháru značek. I přes extrémní náročnost tohoto závodu se tak podařilo dosáhnout výborných výsledků.

Snimek-obrazovky-2023-05-08-v-13.41.57-Velky
ým ELenka-Peugeot EcpRally 2023: foto Žena v autě.cz

Tým Elenka-Peugeot ecoRally

IMG_0887-Velky
navigátorka týmu ELenka-Peugeot EcoRally 2023: foto Žena v autě.cz

„Závod byl opravdu náročný. Ať už jde o jízdu v noci po náročném dni, kdy většina posádek měla za sebou už dlouhou cestu do Olomouce. Nebo délku a časovou náročnost druhé etapy. S naším výsledkem jsme spokojené, ale příště se pokusíme dostat do první desítky,“ říká Lucie Kudrnovská, která jako jediná žena usedla za volant elektromobilu na závodě Futures Contproduct Classic Rally Morava.

„Olomoucká rally byla náročná. První den se nám moc nevydařil, ale druhý den se nám povedlo výsledek o několik příček vylepšit. S Luckou jsme společně jely regularity poprvé a za sebe můžu říct, že jsme si to opravdu užily,“ popisuje své zážitky navigátorka týmu Elenka-Peugeot ecoRally Monika Homolová.

Snimek-obrazovky-2023-05-24-v-15.32.45
tým Elenka-Peugeot ecoRally: foto Lucie Kudrnovská

Co vše dámská posádka musí na závodech řešit?